بلاگ

سفر به شهر تاریخی یزد

سفر به شهر تاریخی یزد

شهر تاریخی یزد یکی از بهترین شهر های خشتی جهان است که همواره به عنوان صاحب یکی از درخشان ترین میراث های فرهنگی در ادوار مختلف تاریخی ایران مطرح بوده است.

مهم ترین اصل در سفر های گردشی و تفریحی وجود اقامتگاهی با امکانات رفاهی عالی می باشد که مسافران عزیز در سایت سوئیت آپارتمان رز می توانند سوئیت مناسب ایده آل خود را مشاهده و رزرو نماییند

جاذبه های گردشگری شهر یزد :

آتشکده (آتش ورهرام) شهر یزد

بنای فعلی آتشکده یزد در سال ۱۳۱۳ خورشیدی با همت و کمک مالی زرتشتیان یزد و پارسیان و هندوستان احداث گردیده است. ساختمان آتشکده با معماری زیبایی برگرفته از هنر معماری هخامنشیان در مرکز حیاطی بزرگ و سر سبز و بربلندی قرار گرفته و برپیشانی عمارت نقش فروهر جلوه گر است.

اهمیت آتشکده شهر یزد به قدمت آتش درون آن است که گفته شده از حدود ۱۵۲۰ سال پیش تاکنون فروران مانده و حفاظت گردیده است.

بیشتر بخوانید : اجاره سوِئیت ارزان در یزد

امیر چقماق:

امیر جلال الدین چقماق شامی در دوره تیموریان از طرف شاهرخ به حکومت یزد منصوب گردید و با کمک همسرش فاطمه خاتون در این مکان میدان گاهی و در اطراف آن آب انبار، خانقاه، مدرسه، کاروانسرا،….. و از همه همه مهم تر مسجد امیر چقماق را بنا نهاد.

این مسجد دارای گنبدی عظیم و صفه ای عالی و دو شبستان زمستانی و تابستانی است. محراب مسجد دارای سنگ مرمرین زیبایی است که اطراف آن نقش گردیده است.

باغ دولت آباد

محمد تقی خان مشهور به خان بزرگ که سر سلسله خان های یزد در زمان زندیه بود ابتدا قنایی با نام دولت آباد به وجود آورد پس از آن عمارت باغ دولت آباد را در امتداد آن احداث کرد. این ساختمان، محل اقامت این حاکم مقتدر نیز بوده است.

این بنا مجموعه ای از چندین عمارت شامل هشتی و بادگیر، بهشت آیین، تالار آیینه می باشد.

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Compare Properties

مقایسه (0)